Mursalský čaj 22g

Neohodnoceno
 
 
Mursalský čaj 22g
Dostupnost Momentálně nedostupné
99 Kč
Kód produktu 1801
Značka Mursalski tea
Kategorie Čaje a nápoje
Položka byla vyprodána...
 

Mursalský čaj. Mursalský čaj je lahodný bylinný čaj z rostliny Hojník horní (Sideritis scardica). Roste v nadmořské výšce 1500 metrů v některých místech pohoří Rhodopy, které sahá od Bulharska, přes Řecko až do Turecka. V Bulharsku je tato rostlina pro své vynikající účinky chráněna zákonem.

mursalský čaj jak roste 2

Balení obsahuje 25 stébel rostliny, šetrně zabalených do průsvitné fólie. Způsob balení čaje v celých kusech zaručuje, že se veškeré účinky a lahodná chuť dostanou až k zákazníkům. Proč pít Murslaský čaj? Neobsahuje tein, proto si ho můžeme dopřávat ve větším množství (1 - 2 litry za den). Je vhodné ho pít i k uvolnění po náročném dni. V lidovém léčitelství se doporučuje pít při následujících potížích: kardiovaskulární onemocnění, vysoký krevní tlak, onemocnění průdušek (bronchitida, astma), podporuje vykašlávání, při onemocnění močových cest a prostaty (čaj je močopudný), při ledvinových kamenech (napomáhá šetrnému vylučování kamenů z organismu),při problémech s chudokrevností, pro vysoký obsah selenu je čaj silný antioxidant - proto je vhodný na detoxikaci organismu, doporučuje se pít pro jeho protizánětlivé účinky,podporuje hojení.

Obsahuje velké množství látek, které pozitivně působí na náš organismus - obsahuje stopové prvky a minerály, éterické oleje, fenoly. Účinky čaje jsou podloženy různými odbornými publikacemi a klinickými studiemi.

Příprava: Celé stéblo vložíme do 250 ml vody, přivedeme k varu a vaříme 5 minut na mírném ohni. Pro přípravu většího množství použijeme 3 stébla na 1 litr vody. Čaj se pije bez další úpravy. Můžeme ho dosladit medem. Pokud čaj nemůžeme povařit, stačí stéblo zalít vroucí vodou a nechat 5 minut stát v přikryté nádobě